Szkolne Potyczki Artystyczno-Kulturalne
Treść
Najlepsi artyści SzPAK
Aż 58 prac musieli ocenić jurorzy dwóch konkursów plastycznych, które odbywały się w ramach Szkolnych Potyczek Artystyczno-Kulturalnych w Kętach. Wzięli w nich udział uczniowie z sześciu szkół gminy.
Konkurs "Świąteczne impresje na szkle malowane" adresowany był do uczniów klas V i VI. Nadeszły nań 32 prace uczniów szkół: SP nr 1, SP nr 2 w Kętach, ZSPG w Kętach, SP Nowa Wieś, SP Bielany i SP Bulowice. Nagrodę Grand Prix zdobyła Anna Szyszka z SP w Bielanach, natomiast I miejsce - Mariola Jedlińska, również z SP w Bielanach. Jury przyznało dwa II miejsca: Marii Drabek z SP w Bielanach i Grzegorzowi Wysoglądowi z SP w Bulowicach oraz trzy III miejsca: Karolinie Wybraniec i Michałowi Siudzie z ZSPG w Kętach, a także Natalii Gaszman z SP w Bielanach. Byli także wyróżnieni: Sara Makuch (SP nr 1 w Kętach), Paulina Stelmach, Martyna Dźwigoń i Sabina Haczek (SP nr 2 w Kętach), Weronika Żaczek i Szymon Musiał (ZSPG w Kętach), Michał Matusiak (SP Nowa Wieś), Monika Kotańska (SP Bielany) i Beata Kobiałka (SP Bulowice).
Z kolei na konkurs "Świąteczne pająki i stroiki", skierowany do uczniów klas III i IV, przyszło 26 prac z tych samych sześciu szkół. Nagrodę specjalną otrzymał Łukasz Rodak z SP w Nowej Wsi, a cztery równorzędne I miejsca: Joanna Skęczek (SP Nowa Wieś), Anna Domasik (SP nr 2 w Kętach), Dawid Rusinek (ZSPG w Kętach) i Adrian Ćwiertnia (SP nr 1 w Kętach). Trzy II miejsca zajęli: Klaudia Kostka (SP nr 2 w Kętach), Sylwia Muszocka (SP Bielany) i Anna Bogacz (SP nr 1 w Kętach), a dwa III miejsca: Katarzyna Radwan (SP Bielany) i Sabina Tobjasiewicz (SP nr 1 w Kętach). Wyróżnieni zostali: Monika Lipowska, Szymon Olesiak i Żaneta Gunia (SP nr 2 w Kętach), Agnieszka Niemczyk (ZSPG w Kętach), Honorata Jaworska (SP Bulowice) i Jan Kubica (SP nr 1 w Kętach).
- Komisja była zachwycona poziomem wykonania prac. Były pomysłowe, oryginalne i na wyrównanym poziomie. Komisja była mile zaskoczona niekonwencjonalnym wykorzystaniem materiałów do budowy pająków, np. grzyby, jarzębiny, bibułki z czekoladek itp. oraz włączenie nowoczesnych elementów w tradycyjne ozdoby świąteczne - podsumowali członkowie jury.
Wszystkie prace prezentowane są na wystawie w kęckim Domu Kultury, która potrwa do 20 stycznia.
Autor: WJ
Tagi: plastyka