Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Popularne "Pisanie..."

Treść

Dużo pracy miało jury XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Pisanie dobre na chandrę". Aby podzielić nagrody i wyróżnienia musiało przejrzeć aż 923 prace.

Konkurs "Pisanie dobre na chandrę", którego organizatorem jest Oświęcimskie Centrum Kultury, po raz czwarty miał zasięg ogólnopolski. Prace pisane prozą i wierszem, przysłało 146 autorów z 60 miejscowości, m. in. z Zamościa, Białegostoku, Bydgoszczy, Warszawy, Koszalina, Kielc, Malborka, Sopotu, Słupska, Poznania, Łodzi, Torunia, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Oświęcimia.

Oceny zgłoszonych do konkursu prac dokonała komisja, w skład której weszli: Marcin Hałaś (poeta, krytyk), Marian Kisiel (krytyk), Adam Ziemianin (poeta).

Przy ocenie jury uwzględniało poziom artystyczny, konsekwencję stylistyczną i spójność zestawów. Ostatecznie postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: dwie II nagrody dla: Macieja Porzyckiego z Poznania i Miłosza Kamila Manasterskiego z Dziekanowa Polskiego.

Trzy III nagrody przypadły: Grażynie Rochny z Solca Kujawskiego, Monice Mostowik z Krakowa i Olgerdowi Dziechciarzowi z Olkusza.

Poza tym było pięć wyróżnień dla: Anny Janiny Klozy z Białegostoku, Sabiny Czupryńskiej z Gdyni, Mateusza Iwasiewicza z Kielc, Antoniny Sebesty z Myślenic, Beaty Igielskiej ze Skwierzyny.

Komisja postanowiła dodatkowo wyróżnić pięć prac, kierując je do druku w wydawnictwie pokonkursowym bez honorarium. Autorzy prac to: Lucyna Kocot z Oświęcimia, Marek Przedpelski z Kielc, Mariola Dąbrowska z Włocławka, Łucja Gocek z Chojnic, Anna Andrych z Poznania.

- Z satysfakcją stwierdziliśmy, że konkurs literacki "Pisanie dobre na chandrę" z każdą nową edycją nabiera nie tylko na znaczeniu, ale także staje się imprezą popularną w wymiarze ogólnopolskim. Poziom konkursu pozwala mieć nadzieję na jego coraz większą reprezentatywność środowiskową oraz rangę wśród wydarzeń literackich ostatnich lat. Zdaniem komisji, powinien być w przyszłości kontynuowany - podkreślili członkowie komisji.



Autor: WJ

Tagi: kultura pisanie